Muğla’da 4.1 Şiddetinde Deprem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Astsubaylara Müjde!

Beyoğlu’nda Dört Şehir Tek Tarih

Bakan Soylu Açıkladı: 16 Bin 500 Polis Alımı Yapılacak

İdealist Gençlik Derneği ile Röportaj

Özel Haberler Nisan 1, 2017
821 Kere Okundu

İdealist Gençlik Derneği(İGDER)’in kurucusu ve aynı zamanda genel kurul başkanı olan Ferhat Ertem ile İGDER’in kurulumu gelişimi ve amaçlarını konu alan keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

1-)Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Ben Ferhat Ertem, bundan iki yıl önce KOMEK’te 9 branşta sertifika aldım. Ayrıca bir çok kuruluşta ayrı ayrı görevler aldım. Şimdi İdealist Gençlik Derneği’nin kurucu ve genel başkanı oldum. Şimdi çok değerli ekibimiz ve yirmiye yakın il temsilcilerimiz ile güzel bir yolda güzel adımlar atıyoruz.

2-)İdealist Gençlik Derneği(İGDER)’i kısaca tanıtır mısınız?

Derneğimiz tamamen gençliğe yönelik bir dernektir. Gençleri sosyal, sanatsal, ilim ve bilim alanlarında aktif hale getirmektir gayemiz. Gençleri ahlaki ve milli değerlere sahip bireyler halinde ülkemize ve dünyaya sunmaktır.

3-)İdealist Gençlik Derneği(İGDER)’in amacı nedir?

İdealist Gençlik Derneği olarak gençlerimizi ahlaki ve milli değerlere sahip bireyler olarak ülkemize ve dünyaya sunmak ve bu doğrultuda gençlerimize sanatsal ve bilimsel açıdan hazırlamak. Gençlerimizi yarının değil bugünün önde giden bireyleri olacak şekilde hazırlamaktır. Gençliği gençliğe rehber yapabilmektir amacımız.

4-)Amaçlarınızı nasıl gerçekleştireceksiniz?

Bilimsel, ilimsel ve sanatsal faaliyetlerde bulunarak gençlerimize sorumluluk bilincini aşılayarak ve gençliğimizin günlük oyunlardan uzak tutup, anlık düşüncelerden uzak tutup bir ömüre yayacak projeleri gençlerimizin kalbine işleyerek bunu gerçekleştireceğiz.

5-)Devam etmekte olan projeniz var mı?

Tabi ki var. Bir proje desek yetersiz olur birden fazla projemiz mevcut. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak: ‘’Yüzyıllık Çınar’’ adlı bir projemiz var. 2023’e yönelik bir projedir. Bu da hedefimizin ileriye dönelik olduğunun bir numaralı ispatıdır. 2023 bildiğiniz gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılıdır. Yüzüncü yıl adına yüz tane ülkeye dostluk adına yüz tane çınar ağıcı ekilip ve ağaçlarda devleti temsil ettiği için her ağaçta bir yılı temsil edecektir ve ülkemizin bu manada bir dostluk eli uzattığını tüm dün yaya yüzüncü yıl anısına duyurulmuş olacaktır. 20 tane pilot ülke seçilip yine bu yine bu projenin hazırlanmasından mutfağına kadar bizzat gençlerin izi, imzası ve kalemi olacaktır. Bunun haricinde ‘’Bir Zamanlar Osmanlı ve Her Zaman Gençlik’’ adı altında başka bir projemiz var. Bu projede de Osmanlı’nın yurt içi ve yurt dışında olan eserlerini gençlerimiz araştıracak ve bunu sunumlarda anlatacak. Artık gençler sahnede kendinden kat ve kat büyük insanları dinlemeyecek, kendi gibi genç olan insanları dinleyecek ve onları örnek alması daha kolay olacak.

6-)İdealist Gençlik Derneği’nde ne kadar süredir başkanlık yapmaktasınız?

Derneğimiz yeni kurulan bir dernektir. Yönetimdeki arkadaşlarımızla her zaman iletişim halindeydik fakat resmi olarak geçtiğimiz ay kuruldu. Buna rağmen 20 şehir’e yakın bir temsilciliğimiz oldu. Kocaeli’nde de yeni bir yapılanma da oluşturuyoruz. Hedefimiz misyonumuz kapısı çalınmadık genç bırakmayacağız. Vizyonumuz: kapısı çalınacak gence ihtiyaç bırakmayacak şekilde gençleri günlük anlık şeylere dahi cevap verebilecek yarın da bugünde söz sahibi olabilecek gençler hazırlamaktır.

7-)Kocaeli dışında temsilcilikler oluştururken zorlandınız mı?

Farklı illerde aldığımız temsilciliklerde referanslarına güvenerek çıktık bu yola. Şuana kadar hiçbir ilde sıkıntı yaşamadık. Biz derneğimizi Kocaeli’nde kurduk fakat şuanda Van’da bir sesimiz var, Hatay’da bir gözümüz var, Konya’da kulağımız var, Aydın’da elimiz var, Ankara’da kalbimiz var, İstanbul’da nefesimiz var ve Kocaeli’nde de başımız var. Yani hemen hemen 81 ilde yapılanmaya girmek kapısı çalınmadık genç bırakmayacağız sözünü hayata geçirmek ondan 81 ili tamamladıktan sonra da 81 ilin tüm ilçelerine ulaşarak ve daha sonra dünya ya yayılabilmektir.

8-)Projelerinizi tüm temsilcilikleriniz ile paylaşıyor musunuz?

Tabi ki sürekli bir iletişim içerisindeyiz. Ankara’da bir proje olduğunda Ankara başkanımız ile Konya’da olduğunda Konya başkanımız ile diyalog içerisine giriyoruz. Örneğin: ‘’Yüzyıllık Çınar’’da tüm il başkanlarımız ile birlikte olacağız. İl başkanlarımızın yaptığı projelerde de biz onların yanlarında olacağız. Şunu kesin olarak belirtmek isterim ki: burada sen yap yok, o yapsın yok, biz yapalım var. 9-)İl başkanlarınız ile toplanıyor musunuz? Bir aylık bir dilim gibi yeni bir kuruluş içerisindeyiz. Genel kurulumuzu 15 Ocak’ta yapacağız buradan da bu haberimizi okuyan dinleyen tüm vatandaşlarımızı da şimdiden oraya davet edelim. 15 Ocak Pazar günü genel kurulumuz Kocaeli/İzmit sivil toplum merkezi fuar içinde saat 18:00-21:00 arasında olacaktır. Tüm idealist gençliğimizi bekleriz. Bizim bir idealimiz var, bizim idealimiz gençlerle birlikte güzel bir yol yürümek ve bu fani dünyadan gitmeden arkamızdan bir dikili ağaç, bir eser bırakabilmektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’de Politik ve Ekonomik Durumlar

Türkiye’de Politik ve Ekonomik Durumlar

Haziran 15, 2017
493 Kere Okundu
Türkiye’deki Eğitim Sistemi

Türkiye’deki Eğitim Sistemi

Haziran 15, 2017
500 Kere Okundu
Sporun Tarihsel Değişimi

Sporun Tarihsel Değişimi

Haziran 14, 2017
1.669 Kere Okundu
Spor’da Yaşanan Sakatlanmalar

Spor’da Yaşanan Sakatlanmalar

Haziran 13, 2017
584 Kere Okundu
Türkiye’de Turizm Sektörü

Türkiye’de Turizm Sektörü

Haziran 13, 2017
418 Kere Okundu
Kapıdaki Tehlike: Alzheimer

Kapıdaki Tehlike: Alzheimer

Haziran 13, 2017
573 Kere Okundu
BESYO’da İş İmkanı

BESYO’da İş İmkanı

Haziran 13, 2017
1.733 Kere Okundu
İdealist Gençlik İftar’da Buluştu

İdealist Gençlik İftar’da Buluştu

Haziran 4, 2017
1.113 Kere Okundu
Zayıflarken Sağlığınızdan Olmayın!

Zayıflarken Sağlığınızdan Olmayın!

Nisan 5, 2017
863 Kere Okundu
Lazer ile Göz Ameliyatı

Lazer ile Göz Ameliyatı

Nisan 1, 2017
1.251 Kere Okundu
Bunlar da var!
Unutulmaz Diziler

Unutulmaz Diziler

Haziran 19, 2017
1.380 Kere Okundu
Tarihteki En Korkunç 8 Olay

Tarihteki En Korkunç 8 Olay

Mart 28, 2017
1.048 Kere Okundu
Kick Boks Nedir?

Kick Boks Nedir?

Mart 26, 2017
2.156 Kere Okundu
Online Oyunların Cazibesi

Online Oyunların Cazibesi

Mart 26, 2017
778 Kere Okundu
Herkese Söyle Aralıkta Sizlerle!

Herkese Söyle Aralıkta Sizlerle!

Kasım 10, 2017
570 Kere Okundu
Babalar ve Evlatları

Babalar ve Evlatları

Mayıs 23, 2018
632 Kere Okundu
Temel 7 Soruda İslami Bilgi

Temel 7 Soruda İslami Bilgi

Mayıs 31, 2017
473 Kere Okundu
The Walking Dead Oyuncularının Gerçek İsimleri

The Walking Dead Oyuncularının Gerçek İsimleri

Mart 27, 2017
1.179 Kere Okundu
Garson İtirafları

Garson İtirafları

Haziran 13, 2017
836 Kere Okundu
Savaşın İç Yüzü

Savaşın İç Yüzü

Nisan 1, 2017
567 Kere Okundu