2018 KPSS Başvuruları Başladı

Astsubaylık Başvuruları Başladı

Metin2 Yeni Server Açılacak Mı?

Metin2 Oyun Hileleri Hakkında Bilgi

İdealist Gençlik Derneği ile Röportaj

Haberler Nisan 1, 2017
496 Kere Okundu

İdealist Gençlik Derneği(İGDER)’in kurucusu ve aynı zamanda genel kurul başkanı olan Ferhat Ertem ile İGDER’in kurulumu gelişimi ve amaçlarını konu alan keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

1-)Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Ben Ferhat Ertem, bundan iki yıl önce KOMEK’te 9 branşta sertifika aldım. Ayrıca bir çok kuruluşta ayrı ayrı görevler aldım. Şimdi İdealist Gençlik Derneği’nin kurucu ve genel başkanı oldum. Şimdi çok değerli ekibimiz ve yirmiye yakın il temsilcilerimiz ile güzel bir yolda güzel adımlar atıyoruz.

2-)İdealist Gençlik Derneği(İGDER)’i kısaca tanıtır mısınız?

Derneğimiz tamamen gençliğe yönelik bir dernektir. Gençleri sosyal, sanatsal, ilim ve bilim alanlarında aktif hale getirmektir gayemiz. Gençleri ahlaki ve milli değerlere sahip bireyler halinde ülkemize ve dünyaya sunmaktır.

3-)İdealist Gençlik Derneği(İGDER)’in amacı nedir?

İdealist Gençlik Derneği olarak gençlerimizi ahlaki ve milli değerlere sahip bireyler olarak ülkemize ve dünyaya sunmak ve bu doğrultuda gençlerimize sanatsal ve bilimsel açıdan hazırlamak. Gençlerimizi yarının değil bugünün önde giden bireyleri olacak şekilde hazırlamaktır. Gençliği gençliğe rehber yapabilmektir amacımız.

4-)Amaçlarınızı nasıl gerçekleştireceksiniz?

Bilimsel, ilimsel ve sanatsal faaliyetlerde bulunarak gençlerimize sorumluluk bilincini aşılayarak ve gençliğimizin günlük oyunlardan uzak tutup, anlık düşüncelerden uzak tutup bir ömüre yayacak projeleri gençlerimizin kalbine işleyerek bunu gerçekleştireceğiz.

5-)Devam etmekte olan projeniz var mı?

Tabi ki var. Bir proje desek yetersiz olur birden fazla projemiz mevcut. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak: ‘’Yüzyıllık Çınar’’ adlı bir projemiz var. 2023’e yönelik bir projedir. Bu da hedefimizin ileriye dönelik olduğunun bir numaralı ispatıdır. 2023 bildiğiniz gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılıdır. Yüzüncü yıl adına yüz tane ülkeye dostluk adına yüz tane çınar ağıcı ekilip ve ağaçlarda devleti temsil ettiği için her ağaçta bir yılı temsil edecektir ve ülkemizin bu manada bir dostluk eli uzattığını tüm dün yaya yüzüncü yıl anısına duyurulmuş olacaktır. 20 tane pilot ülke seçilip yine bu yine bu projenin hazırlanmasından mutfağına kadar bizzat gençlerin izi, imzası ve kalemi olacaktır. Bunun haricinde ‘’Bir Zamanlar Osmanlı ve Her Zaman Gençlik’’ adı altında başka bir projemiz var. Bu projede de Osmanlı’nın yurt içi ve yurt dışında olan eserlerini gençlerimiz araştıracak ve bunu sunumlarda anlatacak. Artık gençler sahnede kendinden kat ve kat büyük insanları dinlemeyecek, kendi gibi genç olan insanları dinleyecek ve onları örnek alması daha kolay olacak.

6-)İdealist Gençlik Derneği’nde ne kadar süredir başkanlık yapmaktasınız?

Derneğimiz yeni kurulan bir dernektir. Yönetimdeki arkadaşlarımızla her zaman iletişim halindeydik fakat resmi olarak geçtiğimiz ay kuruldu. Buna rağmen 20 şehir’e yakın bir temsilciliğimiz oldu. Kocaeli’nde de yeni bir yapılanma da oluşturuyoruz. Hedefimiz misyonumuz kapısı çalınmadık genç bırakmayacağız. Vizyonumuz: kapısı çalınacak gence ihtiyaç bırakmayacak şekilde gençleri günlük anlık şeylere dahi cevap verebilecek yarın da bugünde söz sahibi olabilecek gençler hazırlamaktır.

7-)Kocaeli dışında temsilcilikler oluştururken zorlandınız mı?

Farklı illerde aldığımız temsilciliklerde referanslarına güvenerek çıktık bu yola. Şuana kadar hiçbir ilde sıkıntı yaşamadık. Biz derneğimizi Kocaeli’nde kurduk fakat şuanda Van’da bir sesimiz var, Hatay’da bir gözümüz var, Konya’da kulağımız var, Aydın’da elimiz var, Ankara’da kalbimiz var, İstanbul’da nefesimiz var ve Kocaeli’nde de başımız var. Yani hemen hemen 81 ilde yapılanmaya girmek kapısı çalınmadık genç bırakmayacağız sözünü hayata geçirmek ondan 81 ili tamamladıktan sonra da 81 ilin tüm ilçelerine ulaşarak ve daha sonra dünya ya yayılabilmektir.

8-)Projelerinizi tüm temsilcilikleriniz ile paylaşıyor musunuz?

Tabi ki sürekli bir iletişim içerisindeyiz. Ankara’da bir proje olduğunda Ankara başkanımız ile Konya’da olduğunda Konya başkanımız ile diyalog içerisine giriyoruz. Örneğin: ‘’Yüzyıllık Çınar’’da tüm il başkanlarımız ile birlikte olacağız. İl başkanlarımızın yaptığı projelerde de biz onların yanlarında olacağız. Şunu kesin olarak belirtmek isterim ki: burada sen yap yok, o yapsın yok, biz yapalım var. 9-)İl başkanlarınız ile toplanıyor musunuz? Bir aylık bir dilim gibi yeni bir kuruluş içerisindeyiz. Genel kurulumuzu 15 Ocak’ta yapacağız buradan da bu haberimizi okuyan dinleyen tüm vatandaşlarımızı da şimdiden oraya davet edelim. 15 Ocak Pazar günü genel kurulumuz Kocaeli/İzmit sivil toplum merkezi fuar içinde saat 18:00-21:00 arasında olacaktır. Tüm idealist gençliğimizi bekleriz. Bizim bir idealimiz var, bizim idealimiz gençlerle birlikte güzel bir yol yürümek ve bu fani dünyadan gitmeden arkamızdan bir dikili ağaç, bir eser bırakabilmektir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Zeytin Dalı Operasyonu Nedir?

Zeytin Dalı Operasyonu Nedir?

Ocak 22, 2018
225 Kere Okundu
Herkese Söyle Aralıkta Sizlerle!

Herkese Söyle Aralıkta Sizlerle!

Kasım 10, 2017
258 Kere Okundu
Arakanlılar Fiili Cihada Geçti

Arakanlılar Fiili Cihada Geçti

Ağustos 25, 2017
442 Kere Okundu
Askerimi Beklerim Online

Askerimi Beklerim Online

Temmuz 22, 2017
405 Kere Okundu
Elveda Kolçak !

Elveda Kolçak !

Temmuz 20, 2017
222 Kere Okundu
Google Hayat Kurtardı

Google Hayat Kurtardı

Temmuz 11, 2017
335 Kere Okundu
İnternetsiz WhatsApp

İnternetsiz WhatsApp

Haziran 19, 2017
311 Kere Okundu
Bunlar da var!
İlginç 5 Ürün

İlginç 5 Ürün

Haziran 9, 2017
374 Kere Okundu
Ders Beden Eğitimi

Ders Beden Eğitimi

Nisan 11, 2017
486 Kere Okundu
C ‘ ye Basit Örnekler-2

C ‘ ye Basit Örnekler-2

Mart 27, 2017
364 Kere Okundu
Regaib Kandili’nde Neler Yapılmalıdır?

Regaib Kandili’nde Neler Yapılmalıdır?

Mart 30, 2017
366 Kere Okundu
İdealist Gençlik İftar’da Buluştu

İdealist Gençlik İftar’da Buluştu

Haziran 4, 2017
713 Kere Okundu
İdealist Gençlik Derneği ile Röportaj

İdealist Gençlik Derneği ile Röportaj

Nisan 1, 2017
496 Kere Okundu
C’de Örnekler 3

C’de Örnekler 3

Mart 29, 2017
375 Kere Okundu
İçindeki Seni Keşfet

İçindeki Seni Keşfet

Mart 31, 2017
456 Kere Okundu
Stresi Azaltmak İçin Yapabileceğiniz Şeyler

Stresi Azaltmak İçin Yapabileceğiniz Şeyler

Haziran 15, 2017
289 Kere Okundu